Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

„A co vlastně chci v té nové práci dělat?“ To je důležitá otázka, na kterou však nebývá snadné najít odpověď. Mnohem jednodušší je vysypat z rukávu výčet toho, co nechceme… Jenže hledat práci podle toho, co nechci, je krátkozraké. Lidé se často zaměří třeba jen na jeden klíčový problém – mzdu, osobu šéfa nebo dojíždění a zbytek neřeší.

Dostali jste pozvání na pohovor a přemýšlíte, co vás čeká. Známí vás zahrnuli historkami o tom, na jaké ošemetné otázky se jich personalisté ptali. Každý personalista i pohovor je jedinečný. Následující otázky vás však neminou, protože se týkají konkrétních pracovních zkušeností. Připravte se na ně.

Personalistovi přijde životopis, který se mu líbí. Má dojem, že by mohlo jít o vhodného kandidáta, proto se mu rozhodne zavolat. Hezky se představí a čeká reakci. A nic. Dotyčný neví, kdo mu volá ani o jakou se jedná firmu. Telefonát ho vlastně překvapí. A to je zásadní chyba. Tímto faux-pas si výrazně snižujete šanci na přijetí, nebo dokonce i na pozvání k osobnímu setkání. Jak se tomu můžete vyhnout?

Prvním krokem k tomu, abyste nalezli ty správné nabídky, je si hned na začátku uvědomit, co vlastně hledáte, kam chcete svou kariéru směrovat a co jste pro ni ochotni udělat. Na co se tedy při čtení inzerátů zaměřit, abyste objevili práci přesně pro vás?

Začít jako prodavač, pak se stát vedoucím oddělení služeb zákazníků a nakonec řídit celý obchodní dům. To je jeden ze skutečných kariérních příběhů lidí, které můžete ve společnosti IKEA potkat. Stačí mít zájem o svou práci, chtít na sobě neustále pracovat a my vám pomůžeme růst. 

Motivační dopis není přežitek, zejména pokud chcete získat pozici, o kterou se perou jen ti nejlepší. Takže: jak na něj? Své tipy sdílí personalistka Tereza Valášková.